Loader

Vademecum wiedzy na temat skupu. Zobacz, co musisz wiedzieć przed sprzedażą samochodu

Vademecum wiedzy na temat skupu. Zobacz, co musisz wiedzieć przed sprzedażą samochodu

Sprzedaż używanego pojazdu po atrakcyjnej cenie to nie lada wyzwanie, przed którym stoi wiele kierowców poszukujących zarobku na dotychczasowych czterech kółkach. Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się profesjonalne skupy aut, oferujące nie tylko błyskawiczną realizację, ale również natychmiastową wypłatę należności finansowej. Czy korzystanie z takich miejsc będzie opłacalne? Prezentujemy najważniejsze informacje na temat funkcjonowania skupu samochodów. Razem z Elcar unikniesz przykrych konsekwencji korzystania z nieuczciwych handlowców.

Skup aut za gotówkę a komis samochodowy. Poznaj najważniejsze różnice w działaniu

Motoryzacyjny laik stosunkowo często używa słowa komis samochodowy jako synonim dla skupu pojazdów używanych. To ogromny błąd, ponieważ obie placówki różnią się metodologią działania. W przypadku komisu mowa przecież o zarobku prowizyjnym. Profesjonalista wycenia samochód i ustala z Klientem wysokość procentu wartości pojazdu, który trafi na firmowe konto. Takie zabiegi nie są stosowane przez skup aut za gotówkę. Dotychczasowy właściciel otrzymuje pieniądze od ręki, bez konieczności czekania na końcową sprzedaż przedmiotu umowy, a taka może ciągnąć się miesiącami. Skup w momencie podpisania umowy staje się pełnoprawnym właścicielem pojazdu. Komis jedynie pośredniczy w transakcji pomiędzy Klientami. Takie różnice sprawiają, że skup aut cieszy się dużą popularnością.

Odpowiednio wykonana wycena kluczem do sukcesu. Skup aut Elcar proponuje atrakcyjne ceny

Jeżeli mowa o finansach, to warto poświęcić dłuższą chwilę nad sposobem wyliczania wartości samochodu. Nasza firma Elcar wyznaje zasadę, że zadowolony Klient jest zdecydowanie najlepszą formą reklamy. Podczas wyceny kupowanego pojazdu bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki, które bezpośrednio wpływają na realną cenę auta na rynku. Gruntownie badamy stan techniczny, ale zwracamy również uwagę na popularność marki oraz gotowość pojazdu do dalszej eksploatacji. Nie ograniczamy się wyłącznie do najbardziej znanych modeli. W skup przyjmujemy każde auto, nawet egzemplarze mocno zużyte bądź uszkodzone. To wyróżnia nas na tle konkurencji.

Umowa skupu auta za gotówkę, czyli absolutne must have w przypadku takich transakcji

Elcar to specjaliści z krwi i kości. Każda realizowana przez nas transakcja oparta jest odpowiednią umową. Sporządzamy ją na miejscu, bezpośrednio po wykonaniu wyceny wartości samochodu. Dla Ciebie to gwarancja uczciwości. Na podpisanym przez nas dokumencie znajdują się nie tylko dane pojazdu, ale również wcześniej ustalona kwota oraz forma zrealizowania płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top