Loader

Komis samochodowy nie jest skupem! Nie daj się wprowadzić w błąd przy sprzedaży pojazdu

Komis samochodowy nie jest skupem! Nie daj się wprowadzić w błąd przy sprzedaży pojazdu

W środowisku motoryzacyjnym niezwykle często naprzemiennie używa się określeń skup pojazdów oraz komis samochodowy w stosunku do jednego miejsca. Tymczasem jest to popularny błąd, który może wprowadzić w błąd wiele osób chcących sprzedać własne cztery kółka. W rzeczywistości skup znacząco różni się od komisu. Zwłaszcza w metodologii działania. Elcar przedstawia najważniejsze różnice i podpowiada, jak dokonać sprzedaży dotychczasowego pojazdu po atrakcyjnych cenach.

Skup używanych samochodów. Błyskawiczne transakcje i gotówka dostępna od ręki

Współczesna branża motoryzacyjna dostarcza nam kilka sposobów na atrakcyjną sprzedaż pojazdu. Jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach jest skup aut używanych. Działa on w bardzo prosty sposób, jednak warto zapamiętać, że dokładne procedury uzależnione są od marki lub rocznika auta oraz od indywidualnego podejścia do biznesu właściciela skupu. Przeważnie pierwszym krokiem jest dokładna wycena samochodu. Może ona odbyć się za pośrednictwem internetu, telefonu bądź tradycyjnie – na miejscu. Gruntowne oględziny pojazdu, analiza ceny rynkowej oraz przydatności do dalszego eksploatowania przynoszą wycenę końcową, po której następuje podpisanie umowy. Zwykle tego samego dnia Klient wychodzi ze skupu z odpowiednią sumą gotówki w portfelu. Od czasu do czasu zdarza się, że tego typu miejsce oferuje dotychczasowemu właścicielowi pojazdu płatność przelewem. To rzadki proceder, znany głównie w przypadku nowoczesnych skupów. W naszym skupie stawiamy na błyskawiczne oraz rzetelne transakcje. Przyjmujemy wszystkie marki w dowolnym stanie technicznym. Sprawdź nasz profesjonalizm na własnej skórze.

Komis samochodowy i metodologia działania. Zobacz, jak funkcjonują profesjonaliści

O ile w skupie samochodowym gotówkę za sprzedaż pojazdów można dostać w dniu podpisania umowy, tak w przypadku profesjonalnych komisów na pieniądze będzie trzeba poczekać. Czasem nawet kilkanaście dni. Mowa tutaj o metodzie, przy której komisant nie staje się właścicielem auta, a jedynie pośredniczy w jego sprzedaży. Takie miejsca działają na zasadzie prowizji za realizację transakcji. Ustalana jest ona w dniu oddania samochodu, a wysokość zarobku dla specjalistów jest uzależniona przede wszystkim od rynkowej wartości przedmiotu umowy. Szacuje się, że to właśnie komis samochodowy proponuje najbardziej atrakcyjne stawki, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków trafiają tam auta o wysokiej wartości rynkowej. Warto nadmienić, że Elcar i inne komisy zajmują się wszystkimi formalnościami związanymi z prawną zmianą właściciela samochodu. Na barkach komitenta nie spoczywa żaden obowiązek. Komis stanowi więc niezwykle wygodne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top